O tom, že společný projekt Toyoty a Subaru v podobě modelů Toyota GT86, Scion FR-S a Subaru BRZ, bude takový úspěch, asi nepřemýšlel při vývoji nikdo. Tipuju, že odezvy předčily i očekávání. A nedivím se… A jaký je recept na úspěch? Vezměte atmosféricky plněný motor o velmi slušném výkonu, přidejte pohon zadních kol, lehkou konstrukci a posaďte těžiště co nejníže… Samozřejmě je toho více, ale základ je jasný.

Tento recept se zdá být relaitvně jednoduchým, zdá se. V rozhovoru pro australský magazín Motoring.com.au, prozradil prezident GM North America, Mark Reuss, že by chtěl protivníka pro Toyobaru se znakem Chevroletu také představit. Tento projekt teď ale rozhodně nemá prioritu, a hlavně ani zelenou. Prvně se musí automobilka zaměřit na to, aby tento model neohrozil Camaro. Podvozková platforma ale není problém. Prý by se mohla použít ta s názvem Alpha, jež byla vyvinuta pro nový Cadillac ATS.

Tento konkurent pro řidičská auta japonských automobilek byl představen pod názvem Chevrolet Code 130R Concept již minulý rok na severoamerické 2012 North American International Auto Show. Uvidíme, jestli nakonec od General Motors dostane zelenou a jestli bude mít schopnosti na to, aby trojlístek Toyobaru dokázal předčít. Bude to mít opravdu hodně těžké.

 

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.