Značka Chevrolet, která je všeobecně uznávaná za zakladatele segmentu automobilů kategorie SUV modelem Suburban v roce 1935, má přes 75letou historii v oblasti konstrukce sportovně-užitkových automobilů (SUV). Na ženevském autosalonu 2013 Chevrolet poprvé představí v Evropě modernizovanou verzi svého kompaktního SUV Captiva.

Modernizovaný Chevrolet Captiva se vyznačuje různými změnami na přední a zadní části karoserie, včetně zadních skupinových světel z LED, hranatých chromovaných koncovek výfuku a restylizovaného zadního nárazníku. Na přední části upoutají mlhovky změněného tvaru, nová mřížka chladiče a nižší protáhlý přední nárazník. Změněný vnější vzhled dotvářejí nové 18″ disky kol z lehké slitiny.

Všechny verze modelu Captiva modelového roku 2013 mají ve vyšších stupních výbavy standardně odemykání a startování bez klíče. V kabině dostala sedadla potahy svěží barvy s novou strukturou látky (vyšší verze výbavy mají kožená sedadla), změněné jsou i dekorační obklady na přístrojovém panelu. Při vyšších verzích výbavy komfort zvyšuje dvouzónová automatická klimatizace, náladové osvětlení interiéru a vyhřívaná zadní sedadla.

 

Modernizovaný Chevrolet Captiva je s až sedmimístnou kabinou posádky a prvky výbavy zvyšujícími komfort typickým SUV pro rodinu. Kromě toho Chevrolet letos na jaře rozšíří svou nabídku modelů SUV pro Evropu modelem Trax, kterým vstupuje do oblíbeného a rychle rostoucího segmentu malých SUV. Trax bude k dispozici s pohonem předních nebo všech čtyř kol a jde o sourozence sesterského Opelu Mokka.

„Modely Captiva a Trax Chevrolet nabídne v Evropě dvě výrazná SUV, obě s ikonickým dizajnem značky Chevrolet,“ řekla Susan Docherty, prezidentka a výkonná ředitelka Chevrolet a Cadillac Europe. „Zatím co Trax kombinuje agilitu malého auta a verzatilitu SUV, čímž je perfektní pro současné městské objevitele. Větší a výkonnější model Captiva je ideálním společníkem pro lidi, kteří chtějí zažít jistou míru dobrodružství, ale cítí, že k tomu potřebují víc místa, funkčnosti a vyšší míru pohodlí,“ dodává Susan Docherty.

Trax se začne prodávat na vybraných trzích na jaře 2013, u nás v červnu

Trax se objeví v showroomech autorizovaných dealerů v Evropě na jaře tohoto roku, u nás v průběhu června. Nové malé SUV Chevrolet se vyznačuje atletickým, inspirativním designem, nabídkou tří účinných motorů a sportovními, agilními jízdními vlastnostmi. Nabídku motorů tvoří kromě základního benzínového motoru o objemu 1,6 litru turbokompresorem přeplňovaný benzínový motor 1,4 litru s výkonem 103 kW (140 k) a turbodiesel 1,7 litru s výkonem 96 kW (130 k).

Všechny verze s manuální převodovkou jsou vybaveny systémem Start / Stop. U naftového motoru 1,7 litru se za příplatek bude dát objednat také 6stupňová automatická převodovka. Průměrná normovaná spotřeba paliva je 4,5 l/100 km u naftového motoru 1,7 l a 6,5 l/100 km u benzínového motoru 1.4 Turbo (s manuální převodovkou).

Chevrolet Trax se základním benzínovým motorem 1,6 litru má pohon předních kol (FWD). U benzinového motoru 1.4 Turbo a naftového motoru 1,7 litru je k dispozici pohon všech kol (AWD). Adaptivní systém rozděluje točivý moment motoru na jednotlivé nápravy podle převažujících jízdních a adhezních podmínek, čímž výrazně zlepšuje trakci na kluzké silnici a nezpevněném povrchu.

Trax ve vyšších verzích výbavy má standardně systém infotainmentu Chevrolet MyLink. Tento systém umožňuje zobrazování a ovládání obsahu připojeného kompatibilního smartphonu na barevném dotykovém monitoru s vysokým rozlišením a úhlopříčkou 7 palců (17,8 cm). Chevrolet MyLink umožňuje využívat navigaci na bázi smartphonu pomocí speciální aplikace a přístup k internetovému portálu na příjem rádia TuneIn.

Kromě toho uživatelé systému MyLink, kteří vlastní kompatibilní telefon iPhone * (od verze 4S) využívající operační systém iOS6, mohou využívat vyspělý systém hlasového ovládání Siri, umožňující bezpečné ovládání různých funkcí bez nutnosti spustit ruce z volantu a odpoutat pohled od provozu na silnici.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.