Existují tuningové společnosti, které upravují supersporty a superdrahá auta a nemají vkus, ale pak existují i společnosti takové, které vkus mají. Jednou z nich je německá společnost CDC Performance, která si posvítili na luxusní Maserati Quattroporte. Na výběr je ze dvou možností úprav – obyčejné (plastové) a exkluzivní (karbonové). Na pohled jsou úpravy takřka stejné, liší se jen použitým materiálem.

U obou úprav změny zevnějšku sestávají z aerodynamického paketu v podobě předního nárazníku s integrovaným LED denním svícením, zadního nárazníku s integrovaným difuzorem, plastových nástavců prahů, zadního a střešního spoileru. Zapomenout nesmíme ani na detaily v podobě karbonových krytů zrcátek nebočerný přední i zadní znak. Úpravce myslel i na takové drobnosti, jako je podsvícení nástupní plochy vozidla. V nástavcích prahů jsou diody, které svítí na zem. Celá karoserie je pak zalita do červeného laku Ferrari Rosso Corsa.

 

Úpravy se nevyhnuly ani interiéru. Ten byl, stejně jako exteriér, oděn do karbonového hávu. Jde o třináctidílný set, který v sobě ukrývá karbonové díly pro přední a zadní středovou konzolu, díl kolem vypínačů na středním panelu, kryt odkládací schránky před spolujezdcem, 4x madla dveří, 4x prahové lišty a loketní opěrku.

Ošizen nezůstal ani motor. Původní výkony osmiválce jako by odfoukl mohutný tlak kompresoru. Proč o tom mluvím? Motor je nyní dopován dvojicí kompresorů, které mají za následek zvýšení výkonu až na omračující hodnotu 580 koní a 570Nn při plnícím tlaku cca 0,35 baru.

Aby se toho řidič nezalekl, pomoci mu s ovládáním auta má nový podvozek od společnosti K&W s nerezovou úpravou a manuálně nastavitelnou výškou i tuhostí na obou nápravách. S podvozkem jsou pevně spojena nová kovaná kola o rozměrech 9 x 22 palců na přední nápravě a 10,5 x 22 palců na zadní nápravě obuté do pneumatik 245/30 R22, respektive 295/25 R22 vzadu. Pod koly prosvítají obrovské brzdy s vrtanými a drážkovanými kotouči. Vpředu jde o 12 pístkové brzdové třmeny ve spojení s kotoučem o rozměru 405 x 36 mm, vzadu pak o 4-pístové třmeny ve spojení s kotoučem velkým 380 x 34 mm.

Co říkáte? Souhlasíte se mnou, že se úprava společnosti CDC Performance povedla? 😉 Celé to může být vaše za neméně ohromných 125 000 €.

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.