Auta značky Caterham byla vždy o nízké hmotnosti, výborné ovladatelnosti a dostatečném výkonu. Teď se ovšem blýská na jiné časy. Caterham představuje R600 Superlight a je to nejsilnější stroj, který z této stáje kdy vyjel.V jeho útrobách můžeme nalézt přeplňovaný dvoulitr od Fordu, který nabídne 275 koní a 271 Nm točivého momentu.Výkon je posílán prostřednictvím manuální šeststupňové převodovky na zadní kola s diferenciálem s omezenou svorností.

Za kolik Caterham R600 Superlight zrychlí z 0 na 100 km/h nebo kolik jede, bohužel, zatím nebylo zveřejněno, ale vzhledem k tradičně nízké hmotnosti to budou čísla zcela jistě velmi působivá. Už teď je však jisté, že tohle auto budou muset pilotovat zkušení řidiči. Na silnici s ním ale nemůžete.

Za exkluzivitu se platí, takže bude R600 celkem drahá. Za cenu 44 995 britských liber, to znamená v přepočtu asi 867 000 Kč, dostanete takřká závodní stroj s vestavěným rámem a závodními pneumatikami. A pokud máte pomalější Caterham R300 a chtěli byste R600, nesmutněte! Caterham vám upgrade na verzi R600 umožní v rámci přestavby. 🙂 A to se vyplatí…

 

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.