Každá generace vozů Corvette může vyprávět příběh. V roce 1953 vzplanula srdce pro model C1 – nízký dvousedadlový design s laminátovým šasi. O dekádu později spatřila světlo světa Corvette C2 Sting Ray a stala se během noci symbolem krásy a technické dokonalosti. Následovaly modely C3, C4 a C5, které pak bořily pravidla aerodynamiky. Dnešní modely C6, Z06 stojí na základě vítězné technologie závodu Le Mans a nastavují nové standardy výkonu. A jako vrchol Cheverolet představuje svou ZR1 s 6 litrovým přeplňovaným motorem.

Nyní se však všechny pohledy zaměřují na nový model Corvette C7. Párkrát už sice byla zahlédnuta během testovacích jízd ve Spojených státech, ale s jejím veřejným odhalením se nejspíš čeká až na autosalon v Detroitu, který se odehraje v lednu 2013. Existuje jen málo fotek nebo informací, které o novém modelu unikly na veřejnost a existuje celý seznam časopisů a umělců, kteří se domnívají, že ví, jak nová Corvette C7 bude vypadat. Můžete si do tohoto seznamu přidat i nejnovější studii animátorského týmu Trinity.

Mezi některé z pozoruhodných detailů ve videu, jsou například zadní obdélníková světla podobná těm na Camaru, výfuk vyvedený doprostřed a zakončený čtyřmi brutálními koncovkami, LED osvětlení nebo agresivní odvětrávací otvory na předních blatnících. Dalším zajímavým designerským počinem jsou LED blinkry za zadními koly nebo zadní sklo na dveřích zavazadlového prostoru. U aktuální generace C6 je klasicky kulaté, ale studie ho u C7 ztvárňuje ploché.

 

Na základě spy fotek, jež spatřily světlo světa, můžeme mít jistotu jen v oněch 4 koncovkách výfuku umístěných uprostřed zádi vozu. Další skutečností je to, že LED jsou v automobilovém průmyslu v rozkvětu a dle mého názoru se ani Corvette C7 nevyhnou.

Co myslíte, jak blízko jsou animace od Trinity budoucí Corvette. Na jistotu si budem muset ještě pár měsíců počkat, dokud nebude oficiálně Cheverolett Corvette C7 představen. Doufejme ale, že to bude nejpozději na Detroitské autoshow v lednu příštího roku.

-TJ-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.