Všude je plno řečí o modelu NSX, který chystá „americká“ Acura a „evropská“ Honda na rok 2015, ale japonský výrobce pro nás možná bude mít menší překvapení: dětské NSX. „Baby-NSX“ se možná opět vrátí, přestože finanční potíže už jednou tento projekt zastavily.

Mini NSX by mělo vypadat přesně jako „dospělá“ verze, ale v menším balení – oba modely by tedy měly nejen stejně vypadat, ale měly by také  být stejně vybaveny. Stejně jako „velká“ verze NSX, bude mít i ta malá náhon na všechna čtyři kola a měla by svému řidiči nabídnout výborné ovládání.

O pohon by se měly starat motory s přímým vstřikováním paliva z dílny Hondy a vybírá se mezi pohonnými jednotkami o objemech 3,5 litru V6 nebo čtyřválci 2,4 litru a 2,0 litru. S největší pravděpodobností to bude prostřední motor o objemu 2,4 litru. Stejně jako NSX, tak i mini NSX by měla mít k dispozici hybridní pohon. O pohon NSX se bude starat elektromotor, který sílu přenese na zadní kola. O pohon předních se budou starat dva menší. Se všemi motory bude spolupracovat dvouspojková sedmistupňová převodovka.

 

Malá NSX by se na trh mohla dostat o rok nebo dva později než její větší sestřička. I když auto bude malé, co do velikosti, neočekáváme, že cenovka bude stejně nízká. Pokud se tedy podaří zrození „baby-NSX“, ceny by se mohly pohybovat v přepočtu mezi jedním a jedním a čtvrt milionem Kč. Jak to tak vypadá, poprat by se měla třeba i s Porsche Cayman.

Co si myslíte o velkém (malém) nápadu od Acury/Hondy? Měla by se automobilka soustředit spíše na plnohodnotnou NSX, než aby se vymýšlelo něco dalšího? Nebo se vám zda tento nápad atraktivní a měl by se dále rozvíjet?

 

-TJ-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.