Co se vám vybaví, když se řekne MTM? Mně se vybaví zběsilost z díly Motorem Technik Mayer, ve většině případů Audi. No, a tentokrát se tahle německá partička podívala na zoubek už tak pořádně našlápnuté S6.

Firma MTM sídlí kousek od Ingolstadtu, kde má hlavní sídlo právě automoblka Audi. To asi aby to měli kousek. 🙂 Úpravu Audi S6 vzali pěkně od podlahy. Původních 420 koní zastínilo jejich vlastní stádo 555 koní a točivý moment 700 Nm. Díy tomu a odstraněnému omezovačí je nově nevyšší rychlost až 290 km/h. Sprint z 0 na 100 km/h doslova uletí tahle bestie za pouhých 4,2 sekundy.

Základním kamenem tuningového kitu od MTM je přeprogramování řidící jednotky. Technici se doslova chlubí tím, že veškeré úpravy motoru byly vyvinuty opravdu do posledního detailu a než putovaly do ostrého režimu, byly důkladně odzkoušeny. To znamená, že budoucí zákaznící mohou mít klid na duši a s jejich autem se nic nestane. Vše je prý testováno jak pro silniční, tak dokonce i pro závodní účely. Kromě řidící jednotky dostala Audi S6 kompletně nové výfukové potrubí, nová 9 paprsková kola Bimoto, nový sportovněji laděný podvozek, a protože jak pořád říkám: „Je sranda se rozjet, ale průser zastavit,“ nesmějí chybět ani nejnovější brzdy z dílny Brembo.

 

Cena za samotnou úpravu řidicí jednotky je 3 791 Euro, což je v přepočtu asi 100 tisíc korun. Pokud zatoužíte jen po brzdách a podvozku, zaplatíte 1 737 EUR, v přepočtu pouze cca 44 tisíc korun. Cena kol se odvíjí od jejich velikosti a je na doptání přímo u MTM. 🙂

-AR-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.