Dnes se podíváme na další výtvor od Brabusu, který vzal Mercedes-Benz CL 600 a přetvořil ho na Brabus 800 Coupé. A kde jinde to, s výkony níže uvedenými, mohlo být, než v Dubaji.

Motor, pravděpodobně nejrychlejšího luxusního sedanu na světě, disponuje výkonem 588 kW/800 koní a hodnota maximálního točivého momentu je mamutích 1420 Nm. Točivý moment je ale pro běžné ježdění elektronicky omezen na 1100 Nm, aby se zabránilo poškození klikového hřídele a hnacího ústrojí. Síla se na kola přenáší přes pětistupňovou automatickou převodovku. Z 0 na 100 km/h zrychlí Brabus 800 Coupé za pouhých 3,9 sekundy a ručička rychloměru se zastaví až na čárce oznamující 350 km/h (opět elektronicky omezeno).

Aby se úpravce na tyto hodnoty mohl dostat, byl objem dvanáctiválcového motoru do V zvětšen na 6,3 litrů. To by ale samozřejmě nestačilo. Motor je přeplňovaný dvěma turbodmychadly, k tomu přidejte i nový výfukový systém, který chrlí plyny ven přes 4 koncovky na zádi. A aby vše fungovalo tak, jak má, nesmí chybět upravená řídící jednotka.

 

Vzhled nesmí zůstat za výkony. Na auto tedy putoval nový přední i zadní spoiler a nižší sportovní podvozek. Do podběhů se nastěhovala „jednadvacetipalcová“ kola a pod nimi se při každém sešlápnutí brzdového pedálu o slovo hlásí jiné kotouče a destičky. Interiéru vládne kombinace bílé kůže, černé Alcantary, hliníku a karbonu.

Brabus přesnou cenu zatím nezveřejnil, ale zadarmo to nebude. 🙂

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.