Mnichovská automobilka BMW plánuje pro sebe a značku MINI 23 nových modelů s pohonem předních kol. Aby nalákala k nové platformě zákazníky, nabídne takzvaný image maker model – roadster Z2.

BMW Group plánuje velkou ofenzivu předokolkových modelů, celkem se jich chystá 23 – z toho jedenáct připadne MINI a dvanáct samotnému BMW. Prvním z bavoráků s předním pohonem bude 1GT, která se představila ve formě konceptu Active Tourer loni v Paříži. V budoucnu však bude následovat plejáda dalších modelů, na jejichž vrcholu by měl stanout roadster Z2.

Budoucí Z2 se podle nejmenovaného člověka z vedení BMW stane ideovým nástupcem modelu Z3. Délkou lehce přesáhne čtyři metry a dostane ručně ovládanou plátěnou střechu, která ušetří drahocenné kilogramy váhy.

 

Stejně jako u většího Z4, se pravděpodobně nedočkáme silné M verze, v plánu prý však figuruje verze M Performance. Té by pod kapotou mohl pracovat dvoulitrový čtyřválec o výkonu zhruba až 300 koní, tedy podobně jako je v plánu pro Áčkový Mercedes AMG.

Kdy se plánovaného Z2 dočkáme, zatím není zcela jisté. Jeho sourozenci se však stanou nástupci současných MINI Coupé a Roadster, kteří by se měli objevit v průběhu roku 2017. Předokolkový roadster od BMW tedy očekáváme o něco dříve.

-FM-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.