V tomto článku rozhodně nechci moralizovat, ale když jsem tyto záběry viděl, zhrozil jsem se. Netuším, jak se v Gruzii jezdí, ale pokud je to stejné jako v Rusku, pak je možná toto chování normální. Když řidiče zastaví policista, vyřeší to šikovně schovaná bankovka v dokladech… A nebo ne? Opravte mě někdo, pokud jste v Gruzii byli, prosím.

Nic to ale nemění na tom, že ve městě jede řidič nejen nepovolenou rychlostí, ale možná i rychlostí několikanásobně vyšší, ovšem to nejen na velkých hlavních tazích s vysokým počtem jízdních pruhů, ale i v úzkých uličkách. Je pravdou, že na všech záběrech má své BMW M5 (E34) v ruce. Otázkou je, co by se stalo, kdyby lidé nepoužívali zrcátka, nedávali pozor a nebo mu do cesty vběhlo malé dítko… Myslím, že velký (a asi neřešitelný) problém by byl na světě.

Záběry z celkem hustého městského provozu střídají záběry průjezdů powerslidem po silničkách s menším provozem, na nichž je dobře vidět, že řidič Giorgi Tevzadze (který v Gruzii podle výsledků hledání na googlu není neznámý) rozhodně není žádné ořezávátko a tuší, co a jak má dělat. Asi by ale bylo lepší nechat si to na okruh!

 

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.