Vlajková loď Bentley Mulsanne přichází s vylepšenou výbavou a řadou komunikačních a zábavních systému. Nové barvy laků a kůží poskytnou zákazníkům bezkonkurenčně rozmanitý výběr. Bentley nově nabízí vyšší úroveň komfortu a řadu individualistických vylepšení, jako speciální zavazadla vyrobená ručně na zakázku. Luxusní prvky výbavy budou představeny na autosalonu v Ženevě 2013. Zákazníci si je budou moci objednávat již od dubna.

Komfortní a praktická výbava

 

Nový paket Comfort Specification zahrnuje nové komfortní opěrky hlavy s manuálně nastavitelnými bočními polštáři, které umožňují ještě uvolněnější jízdu s řidičem. Mimořádně měkké opěrky hlavy jsou navrženy tak, aby je bylo možné úhledně složit, aniž by se pomačkala kůže. Jejich plocha je v porovnání se standardními opěrkami hlavy směrem dolů prodloužená, aby byl zajištěn maximální komfort pro cestující nejrůznějších postav.

Nyní se dodávají také nové opěrky nohou potažené kombinací koberce a kůže, jež je sladěná s interiérem každého individuálně navrženého vozu. Design opěrek nohou splývá s okolím a poskytuje nevtíravým způsobem dodatečný komfort, a to zejména při větším sklonu opěradel zadních sedadel. Nepoužívané opěrky nohou lze uložit pod předními sedadly.

Komfort sedadel lze umocnit volně loženými polštáři s náplní z jemného kachního prachového peří, které jsou potaženy stejnou, tradičně vyčiněnou kůží jako sedadla. Design polštářů, které jsou součástí paketu, zahrnuje okřídlená loga Bentley, ale zákazník si může objednat také zakázkové stehování nebo paspulky.

Mezi dalšími úpravami interiéru jsou nové úložné schránky v loketních opěrkách zadních dveří, které byly zařazeny do standardní výbavy. Kůží potažená schránka v obou zadních dveřích pojme mobilní telefony, osobní předměty nebo sluchátka Bluetooth pro zábavní systém na zadních sedadlech.

Maximální soukromí

Soukromí je na dosah po stisknutí tlačítka, jímž se ovládají nové závěsy, dodávané na přání přímo z výroby. Závěsy, ovládané prostřednictvím tlačítek pro ovládání bočních oken z předního sedadla nebo zadních sedadel, jsou plně integrovány do rámů zadních dveří a zadního okna. Měkký neprůsvitný materiál v černém odstínu nebo v barvě slonoviny dodává zadní části interiéru opulentní atmosféru naprostého soukromí. Závěs se přesune do požadované polohy na jediný povel tlačítka a celý mechanismus je vybaven ochranou proti přiskřípnutí.

Individuální zábava

Nový paket Entertainment Specification dodávaný na přání přímo z výroby nabízí kompletní paletu komunikačních, zábavních a informačních systémů. Zadní piknikové stolky jsou navrženy pro iPad a bezdrátovou klávesnici.

Stolek v pracovní poloze nabízí hladký povrch potažený kůží a po stisknutí tlačítka se tato pracovní plocha zdvihne a odhalí speciální prostor pro iPad s klávesnicí, který lze připojit k internetu prostřednictvím palubního routeru Wi-Fi.

Stolky vyrobené z masivního kovu, ušlechtilé dýhy a kůže umožňují nastavit sklon displeje a jsou vybaveny senzorem proti přiskřípnutí prstů. Při zapnutém zapalování lze iPad nabíjet, ale tento přístroj je plně odnímatelný a po složení zmizí zcela mimo dohled.

Paket Entertainment Specification je dále vylepšen dvěma osmipalcovými displeji LCD v opěrkách hlavy, doplněnými pevným diskem o kapacitě 20 GB a přehrávačem DVD. Zvuk může reprodukovat prémiový audiosystém „Naim for Bentley“, další alternativou jsou dvě sluchátka Bluetooth a dálkové ovládání celého systému.

Připojení na dotek tlačítka

Možnosti připojení rozšiřuje představení routeru Wi-Fi s vysokorychlostním telefonním modulem UMTS (Universal Mobile Telecommunications System) a čtečkou pro kartu SIM, umístěnou v odkládací schránce před sedadlem spolujezdce. Cestující tak mají k dispozici pojízdný Wi-Fi hotspot pro přístup k internetu, k němuž lze současně připojit až osm koncových přístrojů kompatibilních s Wi-Fi. Speciální anténa ve víku zavazadlového prostoru, mimo ocelový rám vozidla, poskytuje silnější signál v porovnání s přenosným přístrojem.

Více rozmanitosti

Vedoucí postavení modelu Mulsanne v oblasti výběru barev posilují tři novinky: Dark Cashmere, Portofino a Damson.

Dark Cashmere je univerzální a nevtíravě příjemný odstín šedé, zatímco Portofino je novou interpretací odstínu Pale Sapphire, který již patří mezi velmi oblíbené barvy pro vozy Bentley. A nakonec Damson je sytá, opulentní barva s hlubokými sametovými tóny a jemným jiskřením vzácných purpurových diamantů. Nabídka zahrnuje rovněž tři nové barvy kůže: Damson, Saffron a Brunel. Damson je sytá, tmavě červená, která ladí s novým lakem Damson, zatímco Saffron je teplá, sytá barva inspirovaná šafránovým chlebem. Brunel je pak teplý odstín technické šedé, který dokonale doplňuje laky karoserie v odstínech šedé a modré.

Speciální zavazadla vyrobená ručně na zakázku pro Mulsanne

Pro náročné cestovatele se nyní dodává řada speciálních zavazadel pro Mulsanne, která vyrábí ručně na zakázku proslulý italský specialista Schedoni.

Kompletní kolekce je tvořena šesti kusy, dvěma velkými kufry, dvěma malými kufry a dvěma skládacími cestovními vaky pro oblek. Celkový tvar zavazadel je inspirován designem vnitřního obložení dveří vozu. Lemování na bočních stranách zavazadel přitom evokuje hlavní rám výplní dveří s jejich charakteristickým dvojitým klenutím. Lemování slouží rovněž k pohodlnému uložení zavazadla do požadované polohy v zavazadlovém prostoru vozu a nabízí také dodatečnou ochranu pro madlo.

Zavazadla jsou vyráběna ručně podle požadavků zákazníka a tkanina pro vnitřní čalounění nese logo Bentley. Vnější povrch s vyraženými logy Bentley je potažen stejnou kůží jako interiér. Zavazadla lze pořídit jako kompletní šestidílnou sadu, ale i jednotlivě v libovolném počtu.

Design zavazadel umožňuje nabízet lemování a vnější plochy v různých barvách. Každá sada tak může mít personalizovanou barvu, sladěnou s primární nebo sekundární barvou kůže v interiéru vozu, nebo kombinující oba odstíny.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.