Když se pasažér veze v Bentley, očekává ochranu před hlukem od vozovky, svištícím větrem a nerovnostmi na silnici. Co ale třeba kulky? Bentley dosud nemá v nabídce žádné neprůstřelné modely, ale rozeznává rostoucí poptávku po obrněných autech.

Přitom 80% všech vozů Bentley je prodáno mimo Velkou Británii, včetně mnoha zemí Latinské Ameriky, Ruska a Středního východu, kde poptávka po neprůstřelných vozech stále roste. Bentley by nechtěl nabízet tento produkt pouze do jedné země, ale právě do všech výše zmíněných oblastí, kde je bezpečnost problémem.

Tento krok by bezesporu měl zvýšit prodeje. Bentley by chtěl do roku 2015 zvýšit odbyt, včetně „obrněnců“, na 15 000 vozů ročně, což je téměř dvojnásobek stávajícího celosvětového prodeje. Celkem ambiciózní plán.

 

Vraťme se, ale k neprůstřelným vozům. Řada konkurentů automobilky Bentley již dávno ve své nabídce neprůstřelné modely má, například: Jaguar XJ Sentinel nabízí stupeň ochrany B7, který zaručuje odolnost mnohonásobným výstřelům ráže 7,62 mm. Dalším zástupcem obrněnců je Audi A8 L, která odolá kulkám a dokonce i ručním granátům, díky 720 kg přídavného brnění a jiným bezpečnostním modifikacím.

Kterého modelu Bentley se dočkáme v neprůstřelné úpravě? Chtěly byste radši raketám odolávajícího Mulsanne nebo snad Continental Flying Spur připraveného na všechny nástrahy války?

 

-TJ-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.