Pokud mluvíme o lidech, co jsou závislí na technologiích, pak nemůžeme opominout jednu dámu, o níž by se dalo říci, že byla přímo otrokem moderních technologií. Žena si kvůli chybě v systému navigace naprogramovala 1 440 kilometrů dlouhou cestu, namísto plánované cca 140 kilometrové!

Belgičanka Sabine Moreau, které je 67 let, chtěla v sobotu 5. ledna vyzvednout kamarádku, která se nacházela pouhých 140 km daleko. Nakonec podle navigace dojela na místo určení v pondělí. A kde dáma skončila? V hlavním městě Chorvatska, v Záhřebu! Někde v průběhu cesty minula odbočku a vesele pokračovala až do chorvatského Záhřebu, který je od jejího domu v Hainaultu v Belgii vzdálený 1 440 km.

Když se Sabine Moreau lidé ptali proč se neotočila, když viděla cedule oznamující Francii, Německo, Rakousko, Slovinsko a nakonec i různá chorvatská města? Sama přiznala, že byla velice zmatená a spoléhala se na navigaci. Nebylo jí ani divné, že musela dvakrát zastavit, aby natankovala palivo a dokonce se párkrát zastavila, aby si zdřímla.

 

Kamarádka zdatné cestovatelky se nakonec sama dostala do domu paní Moreau, aby zjistila, zda-li se jí něco nestalo. Tam našla jejího syna, který již nahlásil zmizení řidičky na policii. Když paní Moreau dorazila do Záhřebu, uvědomila si, že je nejspíš něco v nepořádku a měla by se vrátit zpátky do Belgie.

Nakonec tento výlet skončil happyendem a přejeme paní Sabine hodně šťastných a bezpečných kilometrů, bez bloudění. 🙂

-TJ-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.