Volkswagen Golf je mezi tunery a úpravci aut velmi oblíbený a pokude jde navíc o verzi GTI, pak to platí dvojnásob. Poslední úprava od velké tuningové společnosti poslední šesté generace přichází z Německa a na svědomí ho má tuner BBM Motorsport.

Základem Volkswagenu GOLF GTI byl, je a vždycky bude motor. Pátá i šestá generace mají pod kapotou přeplňovaný motor 2,0 TSI. Původní výkon 155 kW/211 koní a 280 Nm byl samozřejmě málo. Díky optimalizaci programu řídící jednotky a instalace nového výfukového potrubí s vývodem koncovek uprostřed zadního nárazníku ve stylu Golfu R20, se povedlo výkon dostat o 64 koní a 100 Nm více.

V ruku v ruce s úpravou motoru si u BBM Motorsport posvítili také na brzdy. Na přední nápravu se nastěhovaly zcela nové čtyřpístkové třmeny lakované do červena. Brzdy jsou ukryty pod novými 20″ koly obutými do pneumatik 235/30 R20. Díky výměně sériového podvozku za sportovní KW a kombinací všech výše zmíněných úprav se koeficient zábavy a bezpečí u tohoto Golfa GTI posunule opět o kus výše.

 

Celek pak zakončuje polep modrou matnou fólií od CFC-Styling, kterou kromě zrcátek, zadního difuzoru a levého předního blatníku najdeme úplně všude. Zpětná zrcátka a difuzor je polepen karbonovou fólií, blatník, jak je dnes moderní, samolepkou se vzorem. V tomto případě ale nejde o rychlé, jednoduché a levné zamaskování počínající rzi…

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.