Stát se členem klubu „300“ je meta všech úpravců automobilů a německá tuningová společnost B & B je další z nich. Ke vstupu do této skupiny pomohla úprava Audi TT s motorem V6 o objemu 3,2 litru.

Na motoru byla potřeba spousta úprav. Kompletně přepracován sací trakt. Přepracováno bylo i chlazení oleje, které je zajišťováno novou speciální štíhlou linií chladícího systému. Aby vše se vším pracovalo jako na drátkách, byla přeprogramována také řídící jednotka motoru a upravené výfukové potrubí. Výsledné hodnoty jsou 500 koní a 650 Nm. Auto zrychlí z klidu na stokilometrovou rychlost za 4,2 sekundy. Z 0 na 200 km/h za 12,5 a na rychlosti 300 km/h je za 39,2 sekundy! Ručička se pak zastaví až na hodnotě 320 km/h.

Zvýšení výkonu v takové míře musejí doprovázet také úpravy ke zlepšení celkové ovladatelnosti vozu. Vozidlo zastavíte pomocí nových 8-pístkových předních brzd a na silnici je Audi TT ovladatelnější díky instalaci výškově i tuhostně stavtelného podvozku, který řidiči dopřeje suverénní zážitek z jízdy.

 

Nezapomnělo se ani na úpravu vzhledu. Audi TT se zvenku podobá nižší a placatější Audi R8. Nevím, zda je můj názor žádoucí, ale je to škoda. Je pravda, že vše je provedeno profesionálně a pečlivě, díly jsou z karbonu, ale… 🙁 Kola mohou být v rozměrech 19 nebo 20 palců a jsou tou pověstnou třešničkou na dortu.

Kompletní vozy lze objednat již od 89 950 €. To je v přepočtu lehce přes 2 300 000 Kč. Co vy na to? Líbí se vám B&B Audi TT Edition R?

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.