Pokud bych si měl vybrat jedinou věc v čem je Chrysler opravdu dobrý, tak by to nejspíš byla výroba speciálních edicí jeho aut. Od Jeepu, přes Dodge, až po Chrysler, má tato společnost nos na to, jak vyrobit speciální edici tak, aby se od těch ostatních odlišovala a zákazník byl spokojený s jedinečností svého vozu.

Dodge Challenger je už sám o sobě dosti exkluzivním zbožím svým částečným retro vzhledem. Nyní však bude k mání v edici ještě osobitější než kdy dřív. Dodge se rozhodl nabízet Challenger ve dvou unikátních barvách: Plum Crazy (bláznivá švestková) a Hemi Orange (Hemi oranžová). Challenger á la švestka a pomeranč se na trh dostane někdy během léta tohoto roku – navíc pouze ve verzích R/T a SRT8.

Challenger R/T bude nabízen s bílými nebo černými pruhy na bocích a nápisem R/T. Model SRT8 bude trochu odlišný. Bude mít pouze dva pruhy přímo uprostřed, avšak přes celou délku vozu. Barva pruhů pak bude v černé, stříbrné nebo šedivé metalíze s vysokým leskem.

 

Cena modelu R/T se díky těmto vylepšením vyšplhá na v přepočtu 770 000 Kč a cena SRT8 by měla být nastavena na částku v přepočtu 870 000 Kč. U nás v České republice byste dozajista v těchto vozech byli nepřehlédnutelní.

Líbí se vám ten fialový stejně jako mě? Co říkáte na tyto americké musclecars?

-TJ-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.