Audi si vede skvěle nejen ve výrobních a prodejních statistikách, ale i na závodních tratích po celém světě. Letošní úspěšná sezona přinesla značce se čtyřmi kruhy několik mimořádných triumfů. Mezi ně bezesporu patří již desáté vítězství značky Audi v legendárním vytrvalostním závodu 24 h Le Mans a čerstvě vybojované tituly v mistrovství světa cestovních vozů DTM v hodnocení jezdců i týmů. Audi však neusíná na vavřínech a pro příští sezonu se již pilně připravuje. Letošní tituly v DTM bude například obhajovat zcela nové kupé Audi A5 DTM.

Oddělení Audi Sport se letos opět ohlíží na mimořádně úspěšnou sezonu. V polovině června připravila posádka závodního prototypu Audi R18 TDI ve složení Fässler, Lotterer a Tréluyer divákům v Le Mans strhující podívanou až do poslední minuty ve vytrvalostním závodě 24 h Le Mans, v němž nakonec porazila trojici továrních Peugeotů a přinesla tak značce Audi již desátý triumf v nejznámějším vytrvalostním závodě na světě během posledních 13 let. Nový prototyp Audi R18 TDI byl v Le Mans nejspolehlivějším a zároveň nejrychlejším vozem díky mimořádně lehké konstrukci.

Koncem října pak v Ingolstadtu a Neckarsulmu oslavovali zisk titulů v mistrovství cestovních vozů DTM. Mezi jezdci dominoval za volantem vozu Audi A4 DTM Němec Martin Tomczyk z týmu Audi Sport Team Phoenix, zatímco v rámci týmového hodnocení nasbírali v letošních závodech nejvíc bodů jezdci týmu Audi Sport Team Abt Sportsline. Za pozornost stojí také titul „Rookie of the year“ (Nováček roku), který si zasloužil italský jezdec Edoardo Mortara z týmu Audi Sport Team Rosberg, jenž s 21 body obsadil celkové deváté místo. Dominanci značky Audi dokazuje umístění sedmi pilotů Audi v první desítce celkového hodnocení.

 

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.