Audi vstupuje do nové etapy prodeje automobilů a rozšiřuje svou obchodní síť o nový prodejní formát: Audi City. První virtuální showroom Audi City byl otevřen v Londýně nedaleko náměstí Piccadilly Circus. V kompaktním prostoru se zde návštěvníkům představuje prostřednictvím digitálních technologií značka Audi v celé své rozmanitosti. Efektivní využití plochy umožní značce se čtyřmi kruhy vstoupit do center mezinárodních metropolí. V následujících letech se bude Audi objevovat na atraktivních adresách stále častěji. Do roku 2015 bude po celém světě otevřeno více než 20 virtuálních showroomů Audi City, které budou v budoucnosti hrát klíčovou roli také v uvádění nových služeb v oblasti mobility a elektricky poháněných modelů Audi.

„Audi City spojuje to nejlepší ze dvou světů: digitální produktovou prezentaci a osobní kontakt s prodejcem,“ říká Peter Schwarzenbauer, člen představenstva společnosti AUDI AG zodpovědný za marketing a prodej. „S tímto novým obchodním formátem získáme ještě bližší kontakt s našimi zákazníky – geograficky, ale především kvalitou našeho vztahu. Audi City totiž vytváří nové prostory pro ještě bližší kontakt se zákazníky a pro ještě širší nabídku služeb šitých na míru.“

 

Výrobce automobilů Audi získává díky pokrokové multimediální technice ve svých nových metropolitních virtuálních showroomech poprvé příležitost kompletně prezentovat svou neustále se rozrůstající modelovou paletu – včetně barev, výbav a funkcí na přání – aby se zákazník mohl s touto rozmanitostí dokonale seznámit. Návštěvník si může svůj automobil díky použití digitálních technologií vybrat z několika stovek milionů možných konfigurací a realisticky jej vyzkoušet v měřítku 1:1 na plátnech vyplňujících téměř celý prostor. Navíc tak lze jednotlivě předvádět i technické detaily, jako je například poháněcí ústrojí, karoserie nebo světlomety LED. Díky tomu se inovace stávají pro zákazníka lépe srozumitelné a jejich využívání je intuitivnější.

Prémiový výrobce odpovídá virtuálními showroomy Audi City na měnící se potřeby zákazníků. „Lidé dnes sázejí více než kdy předtím na přímý, osobní a důvěrný vztah ke své automobilové značce, a to právě v důsledku stále větší rozmanitosti produktů a dostupných informací,“ vysvětluje Schwarzenbauer. „Návštěvníkům Audi City umožníme proto prožít naši značku zcela bezprostředně, ve světě, v němž žijí, a v propojení s našimi online nabídkami.“

Tento úkol bude mít na starosti zejména manažer pro vztahy se zákazníky, který bude v každém budoucím Audi City. Pro zákazníky bude hlavní a trvalou kontaktní osobou reagující na všechny jejich žádosti – od prvního poradenského rozhovoru až po poprodejní a doplňkové služby. Každý virtuální showroom Audi City bude zároveň propojen s klasickým prodejcem Audi, který v roli centrálního kompetenčního centra zajišťuje kompletní spektrum služeb společnosti AUDI AG.

S velmi osobním zákaznickým dialogem a nabídkou individuálních služeb rozšíří Audi City spektrum služeb v obchodě. AUDI AG nabízí za tímto účelem cílené školení zaměstnanců v metropolitních virtuálních showroomech a podporuje prodejce i při výběru a dalším školení zaměstnanců, u nichž je navíc ve větším rozsahu požadováno vzdělání přesahující rámec oboru. Jedná se například o IT experty, kteří tak budou umět zasvěceným způsobem vysvětlit zákazníkům principy digitálního světa Audi City.

Poloha virtuálních showroomů Audi City v centrech měst z nich učiní víc než jen další obchodní základnu. Audi City se vyvine rovněž v místo setkávání příznivců značky, kteří zde budou moci kdykoli vstoupit do světa čtyř kruhů. Virtuální showroomy budou kromě toho využívány také jako fóra pro veřejný dialog týkající se oblastí mimo automobilový obor. Po zavírací době se zde budou konat například veřejná čtení, diskusní skupiny a výstavy týkající se rozvoje městské mobility, či témat z oblasti umění, kultury a designu.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.