Pamatujete si náš nedávný článek o možné výrobě modernizované legendy Audi Quattro Coupe? Tenkrát byly informace poměrně nejisté, ale teď už je jisté, že Audi Quattro Coupe nebude. Audi totiž pracuje na Crossoveru – něco mezi dvoudveřovým kupé a SUV – jehož koncept představila v Paříži.

Už tomu budou dva roky, co jsme mohli poprvé vidět koncept Quattro Coupe a v průběhu této doby šance na oživení legendy neustále klesaly. Nyní je jisté, že už žádné šance nemá. Jednotlivé designové prvky byly použity na jiných modelech a konceptech (včetně konceptů na letošním pařížském autosalónu). V jednom modelu uvidíme typický C sloupek, na jiném poznáme hranatější tvary, ale jako celek již nikdy nebude oživen.

 

Proč tomu tak je? Audi totiž nedokázaly přesvědčit předběžné průzkumy prodejnosti dalšího sportovního kupé s relativně malou produkcí, zvláště pak když se chystají nové generace modelů TT a R8. Audi zjistilo, že SUV Q3, Q5 a Q7 přinášejí do rozpočtu peněz více než sportovní vozy, a i právě proto se Audi rozhodlo právě pro crossover.

Náhrada za Quatro bude nějaký druh SUV-kupé, které bude s největší pravděpodobností vycházet z modelu Q2, jenž bude postavena na konceptu Crosslane. Dobrá zpráva pro ty, kteří mají těžkou pravou nohu, je ta, že Q2  s hybridním pohonem bude nadopována stejnou technikou, jako byla v plánu u Quattra. To znamená pětiválcový přeplňovaný dvouapůllitr, náhon na všechna kola a nová sedmistupňová dvouspojková převodovka DSG. Jak jsem již zmínil, na Audi Q2 a konceptu Crosslane najdeme podobné designové prvky jako u konceptu Quattro. Finální vůz bude posazen výše než samotný koncept. Je to podobný styl jaký jsme mohly vidět u konceptu Steppenwolf z roku 2001.

Toto rozhodnutí automobilky Audi zanechává důležitou otázku – jak bude Audi nový vůz nazývat? Možná se uchytí SQ2 (stejně jako třeba v případě SQ5) nebo možná kvůli její ostré nátuře by se mohla Q2 nazývat rovnou RS Q2.  Audi také může oprášit štítky Quattro z minulosti, nalepit je na záď vozu k označení Q2 a bude. Co se týče názvu, ten je prostě a jednoduše zatím ve hvězdách.

-TJ-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.