Audi chystá dokonce už druhý ryzí sportovní automobil. Její konkurenti jsou na tom o poznání hůře, třeba takové BMW zatím nemá ani jeden. V Inglostadtu vyvýjejí hybridní supersport využívající dieselový motor, který by zužitkoval poznatky značky ze závodů Le Mans.

V několika uplynulých letech byla dominance speciálů Audi na tratích Le Mans tak výrazná, že to automobilce nedalo a začala přemýšlet o jejich silniční podobě. V letošním roce nasazovala značka se čtyřmi kruhy ve znaku model R18 e-Tron (foto pod článkem), který je hybridním závodním vozem s dieselovým motorem. A v podobném stylu se má nést i plánovaný silniční supersport.

Nový vůz bude v nabídce Audi nasazen dokonce nad současným modelem R8, od něhož se má koncepčně výrazně lišit. Výkon se odhaduje na hranici 700 koní, zatímco točivý moment by měl hravě překročit hodnotu 1 000 Nm. To plánovaný supersport řadí do teritoria připravovaných bestií McLaren P1, Porsche 918 a nástupce Ferrari Enzo. Britský AutoExpress se zeptal šéfa divize Quattro GmbH, která bude mít vývoj automobilu na svědomí, zda bude nové Audi lepší než chystaný McLaren P1. Odpověděl jednoduše – „Ano.“

 

Přestože vozy značky Audi nejsou konkrétně mojí krevní skupinou a dieselové motory už vůbec ne, na chystaný supersport jsem zvědavý, stejně jako celá redakce. Vypadá to totiž, že Audi zase jednou předvede, co znamená slogan značky náskok díky technice.

-FM-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.