Audi před několika dny představila model RS6 a už se chystá další supersilná a superrychlá bestie, tentokrát se k oficiálnímu představení nedočkavě třese stylovější RS7. O tom, že vznikne vrcholná verze stylového sedanokupé, se hovoří již více než dva roky.

Poslední zprávy říkají, že pod jiným kabátem se bude nacházet tatáž technika (motor, převodovka, pohon kol a podobně) jako právě v modelu RS6. Pod dlouhou přední kapotou tedy najdeme velký benzínový motor V8 twin-turbo 4,0 TFSI, který svého řidiče i zbytek posádky, díky výkonu 412 kW/560 koní, do sedaček zamáčkne hodně velkou silou. Maximální rychlost bude opět omezena elektronicky až na 305 km/h, to v případě, že si připlatíte za dynamický paket plus. Standartně nepojedete víc než 250 km/h.

Zkratka RS symbolizuje proto vždy nejvýkonnější motor v příslušné modelové řadě, trvalý pohon všech kol quattro, extrémní jízdní dynamiku a agresivnější, i když decentní vzhled. Nejinak tomu bude i v případě nové Audi RS7, jež se bude nabízet těm, kteří chtějí superrychlý sedan a Audi S8 je na ně moc velká. Vybírat budou moci pouze mezi malou RS4 a RS7. Podle dostupných informací se RS6 v karoserii sedan nabízet nebude.

 

Novou Audi RS7 bychom mohli vidět oficiálně možná již brzy na autosalonu v Detroitu. Není to však zatím oficiálně potvrzeno.

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.