Jak to tak bývá, automobilky své nové modely snad nikdy neutají až do jejich oficiálního představení. Je to i případ Audi A3, kterou měla veřejnost poprvé uvidět až letos 6.března v Ženevě.

I když jsme už „á-trojku“ potkali při testech a trochu prohlédnout jsme si ji mohly, tyto obrázky ukazují nový model v celé své kráse. Na první pohled je jasně viditelná příbuznost s novými Audi – zejména A6 nebo A4/A5. Nová generace bude stát na nové podvozkové platformě MQB, která nabídne díky delšímu rozvoru více místa pro posádku a lepší jízdní vlastnosti.

Oproti stávajícímu modelu dostane ten nový agresivnější masku chladiče, přepracované světlomety a LED denní svícení. Při čelním pohledu si také můžeme všimnout nového doplňku v oblasti vnitřního zpětného zrcátka, který naznačuje použití nových bezpečnostních prvků. Z boku se žádné výrazné změny neudály, snad jen nová litá kola ve stylu RS3 a střešní spoiler, který zlepšuje aerodynamiku. A při pohledu na záď se zdá, že konečně už i druhé nejmenší Audi dostane světla s technikou LED. Palec nahoru 🙂

 

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.