Alpina je pro všechny milovníky rychlých BMW doslova pojem. Tato tuningová společnost se specializuje právě pouze na přestavby vozů BMW a funguje už od roku 1965. Jenže tuningová společnost není až tak úplně přesný pojem. Alpina totiž vozy BMW nejprve sice jen upravovala, ale od roku 1971 vyrábí své vlastní vozy, pouze postavené na základě vozů BMW. A nutno podotknout, že jejich vozy dosahují mnohdy vyšších výkonů než auta vyjíždějící z divize M samotného BMW.

A teď, pouhý týden před začátkem Ženevského autosalonu, nám Alpina naservírovala několik fotografií zbrusu nového modelu Alpina B3 Bi-Turbo, která vychází z aktuálního modelu BMW řady 3 (typ F30) a je předzvěstí nové generace BMW M3 (nebo M4). Pod kapotou této potvory se ukrývá dvakrát přeplňovaný šestiválec o objemu 3,0 litru s výkonem 410 koní! Maximální rychlost je elektronicky omezena na 305 km/h!

Do prodeje by se Alpina B3 Bi-Turbo měla dostat již během pár týdnů a cenovku odhadujeme kolem 2 milionu Kč. Tak co? Koupili byste si auto od Alpiny nebo byste dali raději přednost BMW M3?

 

-AR-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.