BMW 1M Coupé je prý již vyprodané, takže zájemci o tuto úpravů, kteří ho nevlastní budou muset číhat na nějaké starší ojeté. Pokud ale BMW 1M Coupé máte, nic vám nebrání v tom, abyste ho odvezli do společnosti Alpha-N Performance. Společnost je sice na trhu jen krátce, ale stojí za ní zkušenosti Brabham Racing, od kterých se část zaměstnanců utrhla a založila právě tuto společnost.

A proč mezi jedním z projektů neupravit právě hodně zábavné 1M Coupé? Výsledkem je Alpha-N 1M RS, které nešetří karbonem. Najít ho můžeme na masce chladiče, ventilované kapotě, střeše, zadním difuzoru nebo předním spoileru. Design auta utváří zejména kola. Do podběhů se nastěhovaly kousky OZ Superforgiata o rozměrech 8,5×19 vpředu a 10×19 vzadu obuté do pneumatik Michelin Cup. Pod koly září velké brzdy, které auto musí bezpečně zastavit. S předními kotouči o rozměru 380 mm a šestipístkovými brzdiči MAC to není až zase takový problém…

Hodně pozornosti věnovali v Alpha-N Performance také dvakrát přeplňovanému řadovému šestiválci o objemu tří litrů. Motoru se lépe dýchá díky novému výfukovému potrubí nebo přepracovanému sání vzduchu. Pozadu nezůstala ani řídící jednotka, jejíž program byl po úpravách optimalizován tak, aby auto se vším spolupracovalo tak, jak má. Výsledkem je zvýšení výkonu o 70 koní na výsledných 410.

 

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.