Luxusní divize Hondy, Acura, se svým rychle stárnoucím modelem RL již mnoho parády nenadělá. Nadešel tedy čas příchodu nástupce, který se nyní, již v produkční podobě, představil na autosalonu v Los Angeles. Novinka nese označení RLX.

Nová Acura RLX se postaví vozům jako je BMW řady 5, Mercedes-Benz třídy E, Audi A6, Infiniti M nebo Lexus GS. Zcela přepracovaný design sází na tradiční prvky značky a nese v sobě eleganci s jistou dávkou dravosti. Nejzajímavějším detailem je pravděpodobně uspořádání předních LED světlometů, které Acura nazývá Jewel Eye (oko z drahokamu).

Pod kapotou sedanu pracuje zcela nový 3,5 litrový V6 s přímým vstřikováním a proměnným ovládáním válců. Jednotka poskytuje 310 koní a 370Nm a je spojena s přepracovaným šestistupňovým automatem Sequential SportShift. Později bude k dispozici i hybridní pohonný systém, který těží z nové technologie Sport Hybrid Super Handling All-Wheel Drive (Sport Hybrid SH-AWD). Ten spojuje zážehový vidlicový šestiválec o objemu 3,5 litru a tři elektromotory, přičemž celkový výkon soustavy v hodnotě 370 koní proudí na všechna čtyři kola. Hybrid dostane sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku.

 

Acura RLX také, kromě jiných technologií, nabídne Precision All-Wheel Steer (P-AWS). Jedná se o aktivní zatáčení kol zadní nápravy. P-AWS má za pomoci dalších systémů zvýšit ovladatelnost, pohyblivost a kontrolu vozu.

V interéru zákazníci najdou příkladně vybrané materiály. Palubní desce vévodí dvojice displejů, větší má rozměr 8 palců a slouží jako výstup navigace, ten druhý, spodní, je dotykový, má úhlopříčku 7 palců a slouží jako multifunkční ovladač.

Zcela nová Acura RLX se na amerických trzích objeví začátkem roku 2013, avšak ceny si zatím nechává automobilka pro sebe. Uvolněny budou s blížícím se oficiálnímu začátku prodejů.

-FM-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.