Na pražském památníku na Vítkově se každý rok koná setkání výhradně vzduchem chlazených Volkswagenů. Prohlédnout si na akci můžete mnoho brouků, busů, bugyn či mnoho jejich dalších derivátů a přestaveb.

Sraz je doplněn o netradičně pojaté sprinty, při kterých se startuje vně auta. Soutěžící má za úkol doběhnout k autu, nastartovat, odjet pár set metrů, kde je potřeba mezi čárami vzdálenými od sebe asi 2 metry zastavit a pak se opět rozjet a dojet co nejrychleji do cíle. Ke klasickým sprintům, které známe z tuningových srazů, mají tyto hodně daleko. Spíše jde o show pro diváky.

Exkluzivně jsme si na sraze mohli prohlédnout (podle informací) jediný kus Volkswagenu Typ 147 v ČR, přezdívaného Fridolin. Vyráběl se pouze malosériově a jeho výrobu si zadala německá, později také švýcarská pošta (to je případ tohohle konkrétního kousku). Zadání znělo jednoduše. Auto musí mít alespoň 2 metry krychlové užitného prostoru, nosnost 400kg , maximální provozní rychlost 100 km/h, a to vše se spotřebou do 10 litrů benzínu na 100 kilometrů. Jako základ byla vybrána platforma Typu 14: Karmann Ghia.

 

Už dost řečí a podívejte se na fotky!

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.